„Oczko na zdrowie” – relacja
„Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu” to słowo Wojciecha Oczko, które były ideą spotkania we wczorajszy poniedziałek (tj. 24 kwietnia 2017r.) w Domu Dziennego Pobytu „Senior Wigor” w Gostycynie zorganizowanego przez Spółdzielnię Socjalną „Borowiacki Wigor” w Gostycynie.
Ciekawy wykład wraz z pokazem poprowadził lek. med. Mikołaj Wiśniewski, który starał się uświadomić, jak ważny w życiu człowieka jest ruch i aktywny tryb życia niezależnie od wieku. Oprócz interesującej prezentacji, uczestnicy mogli skorzystać z fachowych konsultacji pielęgniarki, pani Elżbiety Rompalskiej, pani dietetyk Karoliny Góreckiej, diabetologa pana Piotra Grudziny, psychologa pani Magdaleny Kwasigroch oraz fizjoterapeuty na co dzień zatrudnionego w Domu Dziennego Pobytu, pani Alicji Olszowy – Pujanek.
Na spotkanie dotarli seniorzy z zaprzyjaźnionych domów seniora, z Czerska, Wysokiej, Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Tucholi oraz seniorzy z klubów seniora z Gostycyna, Pruszcza, Kamienicy, a także okoliczni mieszkańcy i oczywiście podopieczni Domu Dziennego Pobytu w Gostycynie.

Dzięki tak dużemu zainteresowaniu planujemy cały cykl wykładów ze specjalistami min. geriatrą, kardiologiem, psychologiem. Już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie!
Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu spotkania.